Viihdy merellä

 

Nauti laivoillamme live-musiikista ja upeista esityksistä!

Loppuvuodesta suomalaisia tähti- ja tanssiartisteja, joten pakkaa tanssikengät kassiin.

Viikonloppuisin, syyslomalla ja joulunaikaan 19.-24.12. Harri Hylje ja Muumi seikkailevat kaikkien iloksi laivoilla. Ennen joulua sekä jouluristeilyillä saatat nähdä myös joulupukin!

 

Tähti- ja tanssiartistit

Erin

LA 4.12.

Erin


Baltic Princess

Anssi Kela

SU 5.12.

Anssi Kela


Baltic Princess

Eija Kantola & Omega

TI-KE 7.-8.12.

Eija Kantola & Omega


Europa

Sinitaivas

TI 7.12.

Sinitaivas


Silja Serenade

Jarkko Yli-Sikkilä & Soiva-Orkesteri, solistina Pirita Niemenmaa

TI-KE 7.-8.12.

Jarkko Yli-Sikkilä & Soiva-Orkesteri, solistina Pirita Niemenmaa

Baltic Princess

Erin

LA 11.12.

Erin


Europa

Reino Nordin

LA 11.12.

Reino Nordin


Baltic Princess

Sinitaivas

TI-KE 14.-15.12.

Sinitaivas


Europa

Kari Hirvonen & Onnentähti

TI-KE 14.-15.12.

Kari Hirvonen & Onnentähti


Baltic Princess

Vesala

LA 18.12.

Vesala


Baltic Princess

Blind Channel

LA 18.12.

Blind Channel


Europa

Marita Taavitsainen & Koivu

PE-LA 24.-25.12.

Marita Taavitsainen & Koivu


Europan jouluristeily

Kyösti Mäkimattila & Taisto Lunkan Tonttuorkesteri

PE-LA 24.-25.12.

Kyösti Mäkimattila & Taisto Lunkan Tonttuorkesteri

Baltic Princessin jouluristeily

Eini

SU 26.12.

Eini


Europan Tapanintanssit

Heikki Koskelo & Helmi

SU 26.12.

Heikki Koskelo & Helmi


Europan Tapanintanssit

Antti Ketonen

SU 26.12.

Antti Ketonen


Baltic Princessin Tapanintanssit

Leif Lindeman & Amore

SU-MA 26.-27.12.

Leif Lindeman & Amore


Baltic Princessin Tapanintanssit

J.A.L.O/Jussi Antero Lammelan Orkesteri

MA-KE 27.-29.12.

J.A.L.O/Jussi Antero Lammelan Orkesteri

Europa

Tomi Markkola & Kipinä

TI-KE 28.-29.12.

Tomi Markkola & Kipinä


Baltic Princess

 

Helsinki-Tukholma viihde

Viihde Päivä Tukholmassa -risteilyillä

Päivä Tukholmassa -risteilyillä Silja Serenadella ja Silja Symphonylla live-musiikkia tanssijoille soittaa suomalainen housebändi ja loka-joulukuussa myös upeita tanssiartisteja, kuten Finlanders Starlight-ravintolassa, trubaduuri Sea Pubissa sekä duo Promenade-kävelykadulla.

Lue lisää Helsinki-Tukholma-reitin viihteestä

Silja Serenadella saat nauttia upeista Dance Factoryn tanssi- ja lauluesityksistä niin meno- kuin paluumatkallakin Starlight-ravintolassa (sama show 2 kertaa päivässä, joten voit valita omaan aikatauluusi sopivan ajan). 7.11.2021-8.1.2022 Silja Symphonylla esiintyy Magnifico-lauluryhmä Starlight-yökerhossa sekä alkuillasta myös Promenadella.

Lapsia ja lapsenmielisiä hauskuuttavat viikonloppuisin sekä joulun välipäivinä 23.12.2021-9.1.2022 Harri Hylje ja Muumi. Teineillä on mahdollisuus joka päivä kiertää laivalla InsideOutin virtuaalisen Hack on Deck -seikkailupelin parissa. Marras-joulukuussa pienempien lasten Lasten Festarit -risteilyt ja Skidit Risteily.

Turku-Tukholma viihde

Viihde Baltic Princessin 23 h -risteilyllä

Baltic Princessin 23 h -risteilyllä housebändi/trio soittaa musiikkia tanssinystäville ja trubaduuri esiintyy 23 h -risteilyjen ke-la-lähdöillä (paluussa päivällä). Rauhallisesta ilmapiiristä nautit kansainvälisen pianistin soittaessa Piano Baarissa joka päivä. Voit myös koittaa mikrofoniin laulamista itsekin karaokessa. Lisäksi loka-joulukuussa suomalaiset tanssiartistit ja koko perheen tähtiartistit, kuten Marko & Jukka & Jackpot, Leif Lindeman & Amore, Ida Paul & Kalle Lindroth ja Ressu Redford.

Lue lisää 23 h -risteilyjen viihteestä

Lapsia ja lapsenmielisiä hauskuuttavat viikonloppuisin, syyslomalla 24.10.2021 asti ja joululomalla 24.12.2021-9.1.2022 Harri Hylje ja Muumi. Teineille joka päivä InsideOutin virtuaalinen Hack on Deck -seikkailupeli. Isossa Silja Landissa tekeminen ei myöskään lopu kesken. Joulupukinkin saatat nähdä joulunaikaan 26.11.-25.12.2021.

Viihde Galaxyn 23 h -risteilyllä

Galaxyn to-la-lähdöillä ruotsalainen bändi soittaa ruotsalaista ja kansainvälistä musiikkia ja trubaduuri esiintyy Sea Pubissa. Kultakurkut voivat tarttua karaokemikkiin ja rauhallisempaa musiikkia voit kuunnella pianistin parissa Piano Baarissa joka päivä.

Galaxylla esiintyy myös lähes joka perjantai ja lauantai 11 h -saaristoristeilyn lasten esiintyjä menomatkalla sekä tietysti Harri Hylje ja Muumi seikkailevat laivalla viikonloppuisin, syyslomalla 24.10.2021 asti sekä joululomalla 24.12.2021-9.1.2022.

Saaristoristeilyn viihde

Viihde 11 h -saaristoristeilyllä Turusta

11 h -saaristoristeilyllä on aina enemmän viihdettä! Viihdy elävän musiikin parissa joka päivä. Baltic Princessin paluumatkalla tanssimusiikkia soittaa viikonloppuisin housebändi ja viikolla suomalainen trio. Lisäksi nautit trubaduurin live-musiikista 11 h -saaristoristeilyjen to-su-lähdöillä. Viikonloppuisin 11 h -saaristoristeilyllä on mukana myös ohjelmavastaava, joka järjestää lisäohjelmaa.

Lapsiperheiden iloksi 11 h -saaristoristeilyillä seikkailee viikonloppuisin ja joululomalla Harri Hylje ja Muumi. Lähes joka lauantai- ja sunnuntai-lähdöillä mukana on myös lasten suosikkiesiintyjä. Lapsille on tietysti oma Silja Land -leikkitila, josta löytyy kaikkea kivaa lisäpuuhaa pallomeren lisäksi.

Tutustu 11 h -saaristoristeilyn viihteeseen ja lasten ohjelmaan

 

Tallinkin laivojen viihde

Viihde Europan 22 h -risteilyllä

Parasta hauskaa Europan 22 h -huviristeilyllä Helsingistä Tallinnaan joka päivä. Tanssibändi soittaa live-musiikkia joka päivä ja lisäksi voit osallistua karaokeen tai nauttia trubaduurin musisoinnista. Marras-joulukuussa alkuviikon lähdöillä suomalaisten meritanssiartistien ja tähtiartistien keikkaristeilyjä, kuten 22.-23.11. Finlanders sekä 20.11. Happoradio ja 27.11. Anssi Kela. Eikä sovi unohtaa suosittuja Bingoristeilyjä kahdesti kuussa maanantaisin Saija Palinin johdolla.

Lue lisää Helsinki-Tallinna-reitin viihteestä

Laivan leikkihuoneessa riittää puuhasteltavaa (pallomeri suljettu) ja viikonloppuisin sekä 19.-24.12.2021 matkalla on mukana ohjelmavetäjä järjestämässä lisäohjelmaa sekä tietysti pehmoiset Muumi ja Harri Hylje (ei Victorialla sen korvatessa Europaa). Joulun lähestyessä voit nähdä myös joulupukin.

Tutustu Europan 22 h -risteilyn viihteeseen tarkemmin
Tutustu Europan lasten ohjelmaan

Viihde Shuttle-laivoilla

Nopeilla Shuttle-laivoilla aika kuluu vikkeläään Grande Buffet -ravintolassa herkuttelun sekä monipuolisen shoppailun parissa. Perheen pienimmille löytyy lisäksi puuhasteltavaa leikkipaikalta.

 
 

Esiintyjät laivalla

Hae tietoa laivojen viihdetarjonnasta. Valitse laiva ja kuukausi alasvetovalikoista ja klikkaa Hae-painiketta. Huomioithan, että viihdekalenterissa esiintyjät on esitetty risteilyn lähtöpäivän mukaan ja esiintyminen voi tapahtua myös paluupäivänä.

Esitysajat saattavat vaihdella. Tarkista esitysaika risteilyohjelmasta laivalla.
Huom! Saaristoristeilyartisti esiintyy kyseisenä päivänä Galaxylla klo 08.15-13.35 välisenä aikana ja Baltic Princessillä klo 13.45-19.15 välisenä aikana.
Päivämäärä Esiintyjä Laiva Paikka Aika
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
22:00 - 22:30
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
Promenade
16:30 - 18:15
20:15 - 22:00
Lasten ohjelma : Bingo Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Starlight
18:15 - 20:00
21:00 - 22:45
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
21:00 - 21:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Trubaduuri : Jonas Hofer → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
21:00 - 21:30
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Lasten ohjelma : Lasten tietokilpailu → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
18:00 - 18:15
Trubaduuri : Jonas Hofer → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
22:00 - 22:30
Lasten ohjelma : Karkkibingo lapsille → Silja Symphony Starlight
18:30 - 19:00
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Lasten ohjelma : Glitterimaalaus → Silja Symphony Starlight
19:15 - 20:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Joulupukki toivottaa hyvää yötä Silja Symphony Silja Land
21:45 - 22:00
Trubaduuri : Jonas Hofer → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Muumidisko → Silja Symphony Starlight
20:30 - 21:00
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
21:00 - 21:30
Lasten ohjelma : Koko perheen tietokilpailu → Silja Symphony Starlight
17:30 - 18:00
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Lasten ohjelma : Tonttudisko Harri Hylkeen kanssa → Silja Symphony New York Club & Lounge
19:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Glitterimaalaus → Silja Symphony Starlight
18:15 - 19:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Joulupukki toivottaa hyvää yötä Silja Symphony Silja Land
20:45 - 21:00
Lasten ohjelma : Kasvomaalaus → Silja Symphony Silja Land
08:45 - 10:00
Trubaduuri : Jonas Hofer → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
DJ : Kimmo L → Silja Symphony New York Club & Lounge
00:00 - 04:00
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
22:00 - 22:30
Lasten ohjelma : Karkkibingo lapsille → Silja Symphony New York Club & Lounge
18:30 - 19:00
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Lasten ohjelma : Glitterimaalaus → Silja Symphony New York Club & Lounge
19:15 - 20:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Joulupukki toivottaa hyvää yötä Silja Symphony Silja Land
21:45 - 22:00
Lasten ohjelma : Kasvomaalaus → Silja Symphony Silja Land
09:15 - 10:30
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Muumidisko → Silja Symphony New York Club & Lounge
20:30 - 21:00
DJ : Kimmo L → Silja Symphony New York Club & Lounge
01:00 - 05:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
21:00 - 21:30
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Lasten ohjelma : Lasten tietokilpailu → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Kasvomaalaus → Silja Symphony Silja Land
08:45 - 10:00
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
18:00 - 18:15
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Bingo Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
21:00 - 21:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Lasten ohjelma : Lasten tietokilpailu → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
18:00 - 18:15
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Bingo Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
21:00 - 21:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Lasten ohjelma : Koko perheen tietokilpailu → Silja Symphony Starlight
17:30 - 18:00
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Lasten ohjelma : Tonttudisko Harri Hylkeen kanssa → Silja Symphony New York Club & Lounge
19:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Glitterimaalaus → Silja Symphony Starlight
18:15 - 19:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Joulupukki toivottaa hyvää yötä Silja Symphony Silja Land
20:45 - 21:00
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
DJ : DJ Jani Avalon → Silja Symphony New York Club & Lounge
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Lasten ohjelma : Karkkibingo lapsille → Silja Symphony Starlight
18:30 - 19:00
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Lasten ohjelma : Glitterimaalaus → Silja Symphony Starlight
19:15 - 20:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Joulupukki toivottaa hyvää yötä Silja Symphony Silja Land
21:45 - 22:00
Lasten ohjelma : Kasvomaalaus → Silja Symphony Silja Land
09:15 - 10:30
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Muumidisko → Silja Symphony Starlight
20:30 - 21:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
DJ : DJ Jani Avalon → Silja Symphony New York Club & Lounge
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Lasten ohjelma : Lasten tietokilpailu → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Kasvomaalaus → Silja Symphony Silja Land
08:45 - 10:00
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
18:00 - 18:15
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Bingo Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
21:00 - 21:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Lasten ohjelma : Lasten tietokilpailu → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
18:00 - 18:15
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
Meritanssit : Finlanders → Silja Symphony Starlight
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Bingo Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
21:00 - 21:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
Meritanssit : Finlanders → Silja Symphony Starlight
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Lasten ohjelma : Lasten tietokilpailu → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
18:00 - 18:15
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Lasten ohjelma : Karkkibingo lapsille → Silja Symphony Starlight
18:30 - 19:00
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Lasten ohjelma : Glitterimaalaus → Silja Symphony Starlight
19:15 - 20:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Joulupukki toivottaa hyvää yötä Silja Symphony Silja Land
21:45 - 22:00
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Muumidisko → Silja Symphony Starlight
20:30 - 21:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
DJ : Dj Kebbe → Silja Symphony New York Club & Lounge
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Lasten ohjelma : Koko perheen tietokilpailu → Silja Symphony Starlight
17:30 - 18:00
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Lasten ohjelma : Tonttudisko Harri Hylkeen kanssa → Silja Symphony New York Club & Lounge
19:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Glitterimaalaus → Silja Symphony Starlight
18:15 - 19:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Joulupukki toivottaa hyvää yötä Silja Symphony Silja Land
20:45 - 21:00
Lasten ohjelma : Kasvomaalaus → Silja Symphony Silja Land
08:45 - 10:00
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Trubaduuri : Manuel De Villiers → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
DJ : Dj Kebbe → Silja Symphony New York Club & Lounge
Tähtiesiintyjä : Hevisaurus → Silja Symphony Starlight
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Bingo Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Kasvomaalaus → Silja Symphony Silja Land
09:15 - 10:30
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
21:00 - 21:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Trubaduuri : Christer Bergman → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Lasten ohjelma : Lasten tietokilpailu → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
18:00 - 18:15
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Trubaduuri : Christer Bergman → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Bingo Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
21:00 - 21:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Trubaduuri : Christer Bergman → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Lasten ohjelma : Lasten tietokilpailu → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Joulupukki toivottaa hyvää yötä Silja Symphony Silja Land
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Lasten ohjelma : Toivelistat Joulupukille → Silja Symphony Silja Land
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Trubaduuri : Christer Bergman → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Bingo Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Yllätysohjelmaa Joulupukin kanssa Silja Symphony Silja Land
21:00 - 21:15
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Trubaduuri : Mats Granberg → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Lasten ohjelma : Koko perheen tietokilpailu → Silja Symphony Starlight
17:30 - 18:00
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Jouluohjelma : Joulupukki → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Trubaduuri : Mats Granberg → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
Taikuri : Taikuri Kim Wist → Silja Symphony Silja Symphony
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Lasten ohjelma : Karkkibingo lapsille → Silja Symphony Starlight
18:30 - 19:00
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
22:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Lasten ohjelma : Glitterimaalaus → Silja Symphony Starlight
19:15 - 20:00
Lasten ohjelma : Kasvomaalaus → Silja Symphony Silja Land
09:15 - 10:30
Lasten ohjelma : Värityskilpailu → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Muumidisko → Silja Symphony Starlight
20:30 - 21:00
Trubaduuri : Mats Granberg → Silja Symphony Sea Pub
21:00 - 00:45
Taikuri : Taikuri Kim Wist → Silja Symphony Silja Symphony
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Lasten ohjelma : Koko perheen tietokilpailu → Silja Symphony Starlight
17:30 - 18:00
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
18:00 - 18:15
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:15 - 21:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
21:45 - 02:30
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
15:30 - 19:00
Lasten ohjelma : Lasten tietokilpailu → Silja Symphony Silja Land
19:00 - 19:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
17:15 - 19:00
19:15 - 22:00
Lasten ohjelma : Tonttudisko Harri Hylkeen kanssa → Silja Symphony New York Club & Lounge
19:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Glitterimaalaus → Silja Symphony Starlight
18:15 - 19:00
Lasten ohjelma : Kasvomaalaus → Silja Symphony Silja Land
08:45 - 10:00
Lasten ohjelma : Piirustuskilpailu → Silja Symphony Silja Land
16:00 - 22:00
Trubaduuri : Mats Granberg → Silja Symphony Sea Pub
20:00 - 23:45
Taikuri : Taikuri Kim Wist → Silja Symphony Silja Symphony
Nuoriso-ohjelma : Hack on Deck → Silja Symphony Silja Symphony
Lasten ohjelma : Lasten ja nuorten omatoiminen laivasuunnistus → Silja Symphony Silja Land
17:00 - 23:00
Lasten ohjelma : Nuorten kilpailu → Silja Symphony Silja Land
Lasten ohjelma : Karkkibingo lapsille → Silja Symphony Starlight
18:30 - 19:00
Music show : Il Divo Magnifico → Silja Symphony Promenade
Promenade
Promenade
Starlight
19:00 - 19:15
20:00 - 20:15
21:00 - 21:15
22:15 - 22:40
Housebändi : New Soul → Silja Symphony Starlight
00:15 - 02:45
Pianisti : Silva → Silja Symphony Promenade
16:30 - 20:00
Lasten ohjelma : Bingo Silja Symphony Silja Land
20:00 - 20:15
Trio : Gramofon → Silja Symphony Promenade
Promenade
18:15 - 20:00
20:15 - 23:00
Lasten ohjelma : Glitterimaalaus → Silja Symphony Starlight
19:15 - 20:00
Lasten ohjelma : Kasvomaalaus → Silja Symphony Silja Land
09:15 - 10:30